Blog

Závesný záchod aj do malej a bytovej kúpeľne

Závesný záchod aj do malej a bytovej kúpeľne

Očarila vás elegancia závesnej toalety na návšteve v kúpeľňovom štúdiu či u známych v novom dome? Aj v rekonštruovanom byte či dome môžete mať túto šikovnú a krásnu dizajnovú toaletu. 

Pozrite sa na 2 spôsoby montovania závesného záchodu do prerábanej kúpeľne a na výber top 5 setov toaleta + splachovací / inštalačný modul, ktoré sú ideálne aj do malých a bytových toaliet.

Murovaný podomietkový modul - 3D návrh - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Princíp závesného wc a “schovatej” nádržky

Ako názov napovedá, závesný typ toalety je “zavesený”, teda namontovaný na stene. Už na prvý pohľad vidíme výhodu - upratovanie toalety je omnoho jednoduchšie, stači prebehnúť mopom popod toaletu. Žiadne krčenie a obiehanie toalety dookola, vymetanie miest, kam sa nám moc nechce.

Ďalšou výhodou závesného záchodu je jeho dizajnový efekt. Vďaka tomu, že je wc namontované na stene, “visí” vo vzduchu a opticky tak zväčšuje miestnosť. Toaleta tak pôsobí väčším dojmom, modernejšie. Človek sa necíti tak stiesnene. Malý detail, ktorý dokáže zmeniť celkový dojem z miestnosti.

Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Žiadne pretekanie vody v nádržke. Závesné toalety sa totižto montujú s inštalačným modulom, ktorý sa vsádza do steny alebo ku nej (viac o týchto dvoch typoch si povieme o chvíľku). Výhodou tejto montáže je, že nádržka a splachovací modul sú montované v celku. Vyrobené už vo fabrike tak, aby si perfektne sadli. Tým pádom sa úplne eliminuje riziko pretekania vody, zle namontovaného tesnenia. Samozrejme, aj inštalačný modul pre závesné wc treba vedieť namontovať. Dnes je to už bežná záležitosť a každý šikovný a skúsený inštalatér by s tým nemal mať problém. Obavy z toho, či toaleta unesie aj väčšie váhy mať netreba, sú testované na 400kg. 

Murovaný podomietkový modul - 3D návrh - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Vyššia hygiena na toalete je dostupná u podomietkových modulov vďaka špeciálnym systémom na tablety. Tie sú namontované vnútri modulu a pri každom spláchnutí sa dezinfikuje voda už aj priamo v nádržke a ňou teda aj celá misa. Systém SmartFresh dostupný pri toaletách značky KOLO je nastavený dokonca tak, že náplň sa vyleje do vody len pri spláchnutí, v nádržke nestojí a teda nevplýva na nádržku. Dezinfikuje a osviežuje celú toaletu. Náplň vydrží až 1 000 spláchnutí a vymieňa sa jednoducho, stačí otvoriť ovládacie tlačidlo.

Murovaný podomietkový modul - 3D návrh - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Existujú dve možnosti inštalácie závesnej toalety. Pri projektovaní novej kúpeľne v dome či novostavbe bytu vieme s montážou “skrytej” nádržky a závesného wc rátať vopred. To však neznamená, že pri rekonštrukciách sme odkázaní na kombi moduly. Ako sme si povedali vyššie, vybrať si môžeme z dvoch typov - murovaná nádržka alebo montovaná k stene. Poďme sa pozrieť na detialy oboch typov, aby ste si vedeli vybrať ten správny model závesného wc pre svoju kúpeľňu.

Murované závesné modely

Podomietková nádržka je kompletne vmurovaná v stene a toaleta je namontovaná na stenu. Tento typ nám napadne ako prvý, keď sa povie závesné wc. Nádržku nevidno, je napevno namontovaná v stene a toaleta krásne vynikne na obkladanej stene. Plusom je tiež elegantná polička za toaletou, vhodná aj na dekorácie.

Aj tento typ je vhodný do malých bytových záchodov. Riešením je primurovať stienku, do ktorej umiestnime nádržku. Inštalačný modul je v malých kúpeľniach vhodné kombinovať s menšími typmi toaliet. Skrátené toalety máme aj v dĺžke 48cm - 51cm. Stále pohodlné na používanie a doslova ideál do bytových a menších toaliet.

S krytom - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Závesné modely s krytom

Hlavný rozdiel medzi murovaným závesným wc a modelom s krytom je ten, že nádržka sa nemontuje do steny, ale na stenu a zakryje sa špeciálnym krytom. Ako môžete vidieť na fotke, je to veľmi elegantné a šikovné riešenie. Vďaka krytu nádržka vyzerá ako skrinka a pôsobí ako šikovná polička. Po stranách je tiež priestor na záchodovú kefu či iné doplnky. Takisto ako murovaný model, aj krytý typ je možné skombinovať so skrátenými toaletami.

Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

TOP 5 závesných setov do malých a bytových toaliet

Všetky nižšie uvedené sety pozostávajú z inštalačného modulu a toalety a dajú sa inštalovať v murovanom / podomietkovom prevedení alebo s krytom. Vedľa názvu setu uvádzame dĺžku toalety samotnej, teda bez dĺžky inštalačného modulu. Bližšie informácie nájde na linkoch.

Nova Pro Pico - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Set Nova Pro Pico, 48cm >>

 Nova Pro - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Set Nova Pro, 53cm, SmartFresh, pravouhlý dizajn  >> 

Set Nova Pro, 53cm, SmartFresh, oblý dizajn  >> 

 Traffic - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Set Traffic, 54 cm, SmartFresh >> 

 Style - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Set Style, 51 cm, SmartFresh, povrchová úprava Reflex KOLO >> 

 Rekord - Závesné wc aj do malej bytovej kúpeľne - Aquaterm

Set Rekord, 52 cm, SmartFresh >>

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.

Kúpeľne ONLINE | Koronavírus

Otváracia doba počas mimoriadnej situácie

zobraziť viac