Blog

Tipy do kúpeľne pre dvoch

Tipy do kúpeľne pre dvoch

Tipy do kúpeľňe pre dvoch

Kúpeľňa je jednou z najintímnejších miestností v domácnosti. Niekedy si v nej užívame sladkú pohodu osamote, niekedy romantické chvíľky v príjemnej spoločnosti. A každý zažil aj tie hektické rána, kedy je každé umývadlo a zrkadlo v kúpeľni malé.

Ak ste zistili, že vaša kúpeľňa potrebuje nafúknuť, inšpirujte sa našimi tipmi a návrhmi, ako zariadiť kúpeľňu pre dvoch.

Umývadlo a zrkadlo pre dvoch

V kúpeľni pre dvoch je veľmi dôležitý priestor pre umývanie. Ideálnym riešením je dvojumývadlo alebo väčšie umývadlo so šírkou viac ako 80 cm. Hlavným účelom je poskytnúť pohodlie počas tých bežnejších spoločných aktivít v kúpeľni, ako aj poskytnúť dostatočný odkladací priestor.

JIKA_MIO_dvojumyvadlo_Aquaterm – náhľad

TIP — 120 cm umývadlo Mio | JIKA

Skvelým tipom pre spríjemnenie spoločnej kúpeľne je široké zrkadlo, v ktorom sa obaja uvidíte. Široké zrkadlá majú tiež obrovskú výhodu - fantasticky opticky zväčšujú priestor aj v malej kúpeľni.

LOTOSAN_Gloria_LED_zrkadlo_Aquaterm – náhľad

TIP — 100 cm zrkadlo Gloria | LOTOSAN

Priestor pre kozmetické potreby pre neho aj pre ňu

Pri každodennom spoločnom živote v kúpeľni treba myslieť aj na priestor na toaletné potreby, kozmetiku. V dnešnej dobe sa požiadavky na odkladací priestor týkajú aj toho silnejšieho pohlavia. Medzi ideálne tipy patria riešenia formou priestrannej dosky s umývadlom či doplnkovej bočnej skrinky. Skvelým tipom sú tiež závesné zrkadlové skrinky, ideálne s väčším rozmerom.

GEBERIT_Selnova_kupelnovy_nabytok_Aquaterm – náhľad

TIP — závesné skrinky Selnova | GEBERIT

Rovnako praktickým tipom sú tiež skrinky pod umývadlo so špeciálne navrhnutým úložným priestorom a jeho členením (organizérom).

LOTOSAN_Calta_kupelnovy_nabytok_organizer_Aquaterm – náhľad

TIP — kúpeľňový nábytok Calta | LOTOSAN

Priestranný sprchovací kút

Aj sprchovací kút môže byť romantickým miestom. Najlepšou voľbou pre dvoch sú priestranné sprchové kúty typu walk-in, ktoré svojou jednoduchou konštrukciou opticky nezmenšia priestrannosť kúpeľne.

NewTrendy_walk_in_sprchovy_kut_Aquaterm – náhľad

TIP — 120 cm sprchový kút New Modus black | NEW TRENDY 

Jednou z alternatív na mieru je tzv. nika, priestor medzi dvoma stenami alebo formou pevných stien. Aj pri výbere klasického sprchovacieho kútu pre pár treba samozrejme myslieť na väčší vnútorný priestor. Keďže dnes už nie je problém objednať si sprchový kút priamo na mieru, rozmery je potrebné navrhnúť tak, aby boli v prvom rade pohodlné pre vás.

NewTrendy_New_Soleo_sprchove_dvere_Aquaterm – náhľad

Pozrite si prehľad sprchovacích stien a sprchových dverí na mieru na eshope aquaterm.sk >>

K sprchovaciemu kútu patrí aj výber sprchovej hlavice s batériou alebo sprchového setu. Ideálnou voľbou sú rozmerovo väčšie hlavové sprchy kombinované so sprškou s hadicou. Pokiaľ ale nechcete narušiť obklad v kúpeľni, naším tipom je nadomietkový sprchový set, ktorý vám poskytne rovnaký komfort.

LOTOSAN_ShowerSky_kupelnovy_set_Aquaterm – náhľad

TIP — termostatický sprchový set Shower Sky | LOTOSAN

Vaňa pre spoločný kúpeľ

Vane navrhované pre dvojice majú niekoľko spoločných znakov. Ten prvý je zvyčajne väčšia dĺžka, 170 cm a viac, no sú aj rozmerovo menšie vane, ktoré sú vhodné aj do menších kúpeľní a dizajnovo navrhnuté pre pohodlnný romantický kúpeľ.

Kaldewei_CayonoDuo_smaltovana_vana_Aquaterm – náhľad

TIP — 170 cm smaltovaná vaňa CAYONO DUO | KALDEWEI

Druhým spoločným znakom pri klasických pravouhlých či oválnych vaniach je umiestnenie odtoku v strede vane. Tým pádom si obaja môžete vychutnať príjemný kúpeľ v pohodlí.

TILA_Mavis_volne_stojaca_vana_Aquaterm – náhľad

TIP — 170 cm voľne stojaca vaňa Mavis | TILA

Existujú aj špeciálne vane vyslovene navrhované pre iskrivé chvíle pre dvojice. Asymetrické tvary alebo väčšie oválne / pravouhlé rozmery vaní sú špeciálne prispôsobené pre dokonalé pohodlie a intimitu. Záleží len od dispozícii kúpeľne, pre ktorý variant sa rozhodnete.

Inšpirovali sme vás?

Všetky uvedené produkty a mnoho ďalších skvelých inšpirácií nájdete v eshope AQUATERM alebo v našich kúpeľňových štúdiách v Poprade, Spišskej Belej, Humennom, Trebišove, Nitre a Trenčíne. Radi poradíme so všetkým pre vašu spokojnosť s novou kúpeľňou!

Alebo siahnite po našom novom katalógu, kde nájdete ešte väčší výber a viac inšpirácie.

Online verzia katalógu Aquaterm Kúpeľne 2020/2021 

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.

Kúpeľne ONLINE | Koronavírus

Otváracia doba počas mimoriadnej situácie

zobraziť viac