Skrinky pod umývadlo - ako vybrať tú správnu?

Musí byť dizajnová, krásna, ladiť s kúpeľňou, schovať všetko, čo treba a ideálne aj ďalšie veci. Ako si vybrať tú správnu skrinku pod umývadlo pre svoju kúpeľňu? 

Skrinky pod umývadlo - ako vybrať tú správnu?

Musí byť dizajnová, krásna, ladiť s kúpeľňou, schovať všetko, čo treba a ideálne aj ďalšie veci. Ako si vybrať tú správnu skrinku pod umývadlo pre svoju kúpeľňu? 

Skrinka vhodná pod umývadlo aj do miestnosti

Nie každé umývadlo “sadne” na každú skrinku. Odporúčame sa určite poradiť ohľadom výberu. Mať doma krásne umývadlo a skrinku, ktoré k sebe nepasujú je ozaj smutná situácia. Najlepšou voľbou je vybrať umývadlo a skrinku z rovnakej kúpeľňovej série. Ladia spolu nielen technicky, ale aj dizajnovo.

TIGO skrinka s umývadlom 45cm - Aquaterm.sk

TIGO Skrinka s umývadielkom 45 cm >>

Dôležitým faktorom je tiež rozmer miestnosti. Skrinka aj s umývadlom by mali byť v súlade s celkovým dizajnom miestnosti a spĺňať to, čo treba. Výber na “slepo”, bez poradenstva, môže totižto skončiť aj s tým, že dvierka sa nedajú otvoriť, lebo tam zavadzajú dvere a podobne. 3D návrh kúpeľne nad zlato.

Taktiež dobrým pravidlom pri výbere je tiež veľkosť (šírka) skrinky primeraná miestnosti. Príliš veľká skrinka v malej kúpeľni zbytočne “ťahá oko”, opticky zmenšuje kúpeľňu. 

NOVA PRO skrinky pod umývadlo - Aquaterm.sk

NOVA PRO kúpeľňové zostavy a skrinky >>

Materiál, ktorý odolá

Vode, vlhkosti a častému používaniu. Kúpeľňový nábytok si vyžaduje špeciálny materiál či povrchovú úpravu. Dôvodom je vlhké prostredie. Skrinka by ideálne mala vydržať v kúpeľni viac rokov. Preto vyberajte radšej nábytok špeciálne určený do kúpeľne.

TRAFFIC závesné skrinky pod umývadlo - Aquaterm.sk

TRAFFIC Skrinky pod umývadlo, rôzne štýly a veľkosti až do 120cm >>

Farby a štýl podľa vašej chuti

Vďakabohu, nežijeme v časoch, kedy boli na výber 2 skrinky :) Dnes je ponuka skutočne široká a nielen čo sa týka rozmerov. Vybrať si môžete z množstva farieb, odtieňov. Elegantná biela, krémové odtiene, metalické farby a vzory pre modernistickú kúpeľňu, či rôzne tóny dreva, od svetlého po tmavšie. Rovnako pestrý je aj výber dizajnových tvarov, prevedení.

ICON skrinky pod umývadlo - Aquaterm

ICON skrinky pod umývadlo >>

Otváranie potiahnutím alebo stlačením

K tejto otázke výberu skrinky pod umývadlo sa viaže aj rozhodovanie medzi poličkami a zásuvkami. Výber medzi zásuvným modelom a modelom s dvierkami by mal v prvom rade brať ohľad na kúpeľňu - otváraniu by nemalo nič brániť a vyberanie / vkladanie vecí z a do skrinky by malo byť pohodlné.

Push2open [puš-tu-oupen] je systém otvárania skriniek, ktorý spočíva na tom, že aby sme skrinku otvorili, najprv jemne zatlačíme na zásuvku a ona sa sama pootvorí. Výhodou je, že skrinku viete otvoriť aj s plnými rukami :)

TRAFFIC závesné skrinky pod umývadlo - Aquaterm.sk

Závesný model

Skrinka je namontovaná na stene, nedotýka sa zeme. Závesná skrinka má množstvo výhod. Dizajnovo prevzdušňuje kúpeľňu, tá pôsobí opticky priestrannejšie. Okrem toho závesná skrinka pod umývadlo zbiera pochvaly aj pri upratovaní. Stačí prebehnúť mopom popod, netreba obchádzať nožičky, čistenie kúpeľne je skutočne jednoduchšie.

MODO závesné skrinky pod umývadlo - Aquaterm.sk

MODO závesné skrinky pod umývadlo a sety >>

Ďalšie výhody pri skrinkách pod umývadlo

Každý výrobca má svoje vlastné technológie výroby i dizajnu. Pozrime sa na najčastejšie plusy, ktoré nájdete u konkrétnych modelov. Na prvý pohľad človeka možno nenapadne, prečo je “toto” výhoda, tak sa pozrime, čo pre nás tieto slová znamenajú.

ICON skrinky pod umývadlo - Aquaterm

- systém tichého dovierania - nejde o hluk v kúpeľni, ide o životnosť skrinky. Tiché dovieranie totižto šetrí najmä skrinku samotnú, čím menej úderov, tým dlhšie skrinka vydrží ako nová

- odolnosť voči UV žiareniu - nie, skrinka pod umývadlo sa nechodí “opaľovať k moru”. Ide rovnako o to, aby skrinka vydržala ako nová čo najdlhšie. V preklade ide o odolnosť proti blednutiu farieb zo slnka. V prípade bieleho nábytku sa UV záťaž prejavuje žltnutím. V skratke, skrinka pod umývadlo s odolnosťou voči UV žiareniu vydrží dlhšie ako nová aj napriek svetlu.

- záruka na kovania - kovové časti skrinky, na ktoých sa “držia” dvierka. Najviac namáhaná časť každej skrinky a preto na ich kvalite záleží. U serióznych značiek nájdete aj doživotnú záruku, kvalita je kvalita.

- testovanie cyklov - cyklus pri skrinkách je jej otvorenie a zatvorenie. Pri tejto kvalite ide najmä o overenie, či skrinka nielen pekne vyzerá, ale zvládne aj priemernú či vyššiu záťaž na používanie. Teda, koľkokrát bolo testované otváranie a zatváranie.

PETIT skrinka s umývadielkom 40cm - Aquaterm.sk

PETIT Skrinka s umývadielkom 40cm >>

Akú skrinku si teda vybrať?

Takú, aká sa vám páči :) Hodí sa do vašej kúpeľne a aj rozmerovo sadne ako uliata. Vyberajte kvalitu, skrinka pod umývadlo by nemala byť na týždeň, ani na jeden rok. Výhody kvalitných a overených výrobcov sa oplatia pri každodennom používaní a aj po dlhom čase. 

KERAMAG skrinky pod umývadlo - Aquaterm.sk

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.
Táto stránka je chránená technológiou reCAPTCHA.
Platia pravidlá ochrany súkromia a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

ONLINE KÚPEĽNE

Čo ste vybavili v kúpeľňovom štúdiu,
teraz vybavíte aj online.

zobraziť viac