Blog

Prečo WC bez splachovacieho okraja?

Prečo WC bez splachovacieho okraja?

Moderné poznatky a riešenia neobišli ani túto, rozhodne podstatnú, súčasť našich denných rituálov. Nový dizajn a technológia splachovania potešia nielen na pohľad. Fukčné riešenie bez záhybu na hornom okraji toaletnej misy prekvapí každú gazdinku aj super jednoduchým čistením.

Každý sa určite stretol so starším typom toaliet, ktoré majú horný okraj zahnutý dovnútra. Tento záhyb bol potrebný na vedenie vody po celom okraji misy pre jej kompletné opláchnutie. Veľkou nevýhodou tohoto riešenia fakt, že v hornom záhybe misy sa často usádzali nečistoty a baktérie, ktoré bolo potrebné pracne odstraňovať.

 Kolo-Modo-zavesne-WC-Rimfree – náhľad

KOLO Modo bez splachovacieho okraja Rimfree 

Čo sa vlastne skrýva pod pojmom WC bez splachovacieho okraja?

Do tejto kategórie spadajú všetky moderné WC, ktoré majú toaletnú misu tvarovanú tak, že pri splachovaní nepotrebujú vyuzívať už spomínaný záhyb v hornej časti. Voda je do misy vstrekovaná pod uhlom, ktorý zabezpečí jej dosah na každé miesto a tým jej dôkladné umytie. Žiaden skrytý okraj, žiadne ťažko prístupné miesto, kde by sa mohli usádzať nečistoty či baktérie.

Video - Ako to vlastne funguje

Vďaka týmto vlastnostiam je WC bez splachovacieho okraja veľmi jednoduché na údržbu. Stačí po použití otrieť suchou utierkou a WC vyzerá ako nové. Vďaka primerane silnému a presne smerovanému prúdu vody v spojení s inovatívnym tvarom misy a povrchovou úpravou je wc minimálne náročné na pravidelné čistenie a údržbu. Zároveň máte zaručenú aj maximálnu hygienu.

LOTOSAN_Musa_zavesne_WC – náhľad

LOTOSAN Musa bez splachovacieho okraja PureRim 

Toalety bez splachovacieho okraja sú dostupné v širokej ponuke modelov a dizajnov. Premyslený spôsob splachovania nájdete u klasických kombinovaných a závesných wc s oblým či pravouhlým dizajnom, hlbokým splachovaním, kratších modelov do malých kúpeľní a aj pri moderných sprchovacích toaletách, ktoré v sebe spájajú funkcie toalety s modernou hygienou vodou.

Geberit_Selnova_kombi_Rimfree – náhľad

Geberit Selnova kombi Rimfree

Geberit-Aquaclean-Mera-Comfort – náhľad

Geberit Aquaclean Mera Comfort 

Vyšší stupeň komfortu a hygieny

Posuňte hygienu svojej toalety ešte o úroveň vyššie. Pri závesných WC je možné k podomietkovému modulu dokúpiť aj systém na odsávanie zápachu. Ten je celý ukrytý v priestore za ovládacím tlačidlom. Po zapnutí nasáva vzduch priamo z toaletnej misy a po filtrácii ho vypúšťa späť do miestnosti. Tento systém oceníte hlavne v zime, kedy vďaka nemu nie je potrebné toľko vetrať a vzduch v miestnosti ostáva svieži. Prevádzka je veľmi tichá a neruší ani v noci. Na osvieženie je možné celý systém doplniť aj modulom vhadzovanie dezinfekčných osviežujúcich tyčiniek.

Vždy je lepšie raz vidieť...

Navštívte náš e-shop alebo kúpeľňové štúdiá Poprad, Spišská Belá, Humenné, Trebišov, Nitra, Trenčín a vyberte si to správne moderné, šikovné a krásne wc pre vašu kúpeľňu. Radi poradíme s výberom toalety, príslušenstva, doplnkov, jednoducho so všetkým pre vašu spokojnosť s novou kúpeľňou!

 

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.

Kúpeľne ONLINE | Koronavírus

Otváracia doba počas mimoriadnej situácie

zobraziť viac