Blog

Povrchové úpravy alebo ako udržať kúpeľňu krásnu

Povrchové úpravy alebo ako udržať kúpeľňu krásnu

Už pri zariaďovaní kúpeľne je dôležité brať ohľad nielen na dizajn, ale aj na kvalitu produktov. Jednou z podstatných vlastností, na ktoré sa oplatí predajcu opýtať, je povrchová úprava a jej výhody. Moderné technológie povrchových úprav totiž vedia zabezpečiť oveľa dlhšiu dobu užívania produktov, vyššiu ochranu voči baktériám a v neposlednom rade ľahšiu údržbu a jednoduché čistenie. Správnym rozhodnutím teda nielen predĺžite dobu životnosti produktov vo Vašej kúpeľni, ale získate aj viac voľného času na príjemné chvíle v kúpeli či sprche.

Keramika s povrchovou úpravou = jednoducho čistá a hygienická

Ochranná povrchová úprava kúpeľňovej keramiky sa postará nielen o predĺženú životnosť, ale aj o ľahšiu údržbu a vyššiu hygienu vo vašej kúpeľni. Každý výrobca má vlastný typ povrchovej úpravy, ktorá je pri produktoch vždy označená. Niekedy ju nájdeme priamo na produkte, pri iných produktoch je za príplatok.

JIKA Cubito Pure - umývadlo s povrchom Jika Perla – náhľad

JIKA Cubito Pure - umývadlo s povrchom Jika Perla 

Umývadlo, WC či sprchovacia vanička s povrchovou úpravou má dokonale hladký bezpórový povrch. Ten zamedzuje usádzaniu vodného kameňa aj baktérií. S prúdom vody dochádza k ich spláchnutiu priamo do odtoku a neusádzajú sa. Zároveň sa na povrchu vytvárajú izolované kvapky, ktoré ľahšie stekajú. Zvyšnú vodu stačí jednoducho utrieť utierkou, prípadne s použitím jemného prírodného čistiaceho prostriedku. Vy tak šetríte peniaze, prírodu aj čas pre seba a Vaša kúpeľňa vyzerá stále ako nová.

KOLO Modo - závesné WC s povrchovou úpravou Kolo Reflex – náhľad

KOLO Modo - závesné WC s povrchovou úpravou Kolo Reflex 

Smaltovaný povrch v kúpeľni - trvalá hodnota a najvyššia kvalita

Smaltovaná sanita - to sú produkty, ktoré si zaslúžia samostatnú kapitolu. Smalt je dokonalý materiál, ktorý zabezpečuje výnimočnú odolnosťou voči vysokým teplotám, poškriabaniu či nárazu, chemickým látkam a UV žiareniu. Tým si umývadlá, vane či vaničky stávajú trvalou hodnotou a naozaj dlhodobou investíciou a hrdia sa zárukou až 30 rokov. Povrchová uprava týchto produktov je navrhnutá tak, aby zabezpečovala maximálnu hygienu pri najjednoduchšom čistení. Na povrchu sa vytvárajú ohraničené kvapky vody, ktoré sa na okrajoch nedržia a ľahko stekajú po povrchu do odtoku.

KALDEWEI Cayono - pravouhlá smaltovaná vaňa s povrchovou úpravou Perl-efekt – náhľad

KALDEWEI Cayono - pravouhlá smaltovaná vaňa s povrchovou úpravou Perl-efekt 

Sklo s povrchovou úpravou = jednoduchá údržba sprchového kúta

Sklá v sprchovacom kúte sú v kúpeľni najväčšími plochami, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s vodou. Preto je dôležité, aby boli upravené tak, aby ich pravidelná údržba bola čo najjednoduchšia a životnosť čo najdlhšia.

New Trendy Velio - walk-in sprchový kút s úpravou Active Shield – náhľad

New Trendy Velio - walk-in sprchový kút s úpravou Active Shield

Bezpečnostné tvrdené sklá sprchových kútov a dverí renomovaných výrobcov sú ošetrené povrchovou úpravou proti usádzaniu vodného kameňa, ktorá je aplikovaná už počas výroby. Vďaka tejto vrstvičke kvapky stekajú po úplne hladkom povrchu a na skle zanechávajú len minimálnu stopu. Sklá potom stačí jemne pretrieť suchou utierkou a odstrániť tým zbytkovú vodu. Sklo ostáva prefektne čisté bez stôp vodného kameňa. Vďaka tejto úprave je pravidelná údržba sprchových kútov oveľa jednoduchšia a sklá majú znateľne dlhšiu životnosť.

JIKA Cubito Pure - sprchový kút s povrchovou úpravou JIKA Perla GLASS – náhľad

JIKA Cubito Pure - sprchový kút s povrchovou úpravou JIKA Perla GLASS

So správnymi informáciami si určite vybriete ten ideálny produkt do vašej vysnívanej kúpeľne.

Inšpirovali sme vás?

Navštívte naše kúpeľňové štúdiá v Poprade, Spišskej Belej, Humennom, Trebišove, Nitre a Trenčíne a vyberte si. Radi odpovieme na Vaše otázky a poradíme vo všetkých oblastiach pre vašu spokojnosť v novou kúpeľňou!

Alebo siahnite po našom novom katalógu Aquaterm Kúpeľne 2020/2021, kde nájdete ešte väčší výber a viac inšpirácie.

Katalóg Aquaterm Kúpeľne 2020/2021 – náhľad

Online verzia katalógu Aquaterm Kúpeľne 2020/2021 

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.

Kúpeľne ONLINE | Koronavírus

Otváracia doba počas mimoriadnej situácie

zobraziť viac