Ako na kúpeľňu v jarných farbách

Jar v kúpeľni? Nie, nejde o čistiaci prostriedok, ide o štýl a atmosféru prebúdzajúcej sa prírody :) Pozrite sa aj vy na tipy, rady a ukážky krásnych kúpeľní v jarných farbách. Na čo si dávať pozor pri výbere prvkov a kde jarné farby vyniknú najviac. 

Ako na kúpeľňu v jarných farbách

Jar v kúpeľni? Nie, nejde o čistiaci prostriedok, ide o štýl a atmosféru prebúdzajúcej sa prírody :) Pozrite sa aj vy na tipy, rady a ukážky krásnych kúpeľní v jarných farbách. Na čo si dávať pozor pri výbere prvkov a kde jarné farby vyniknú najviac. 

Jemná pastelová kúpeľňa Easy | RAKO - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Prečo jarné farby

Jar je symbolom prebúdzajúcej sa energie v prírode a keďže naše každodenné “prebúdzanie” prebieha práve v kúpeľni, jarné odtiene sú skvelou voľbou do kúpeľne. Odhliadnuc od tejto paralely, jarné farby sú skutočne plné pozitívnej energie. Najlepšie sa na celý deň naladíme v kúpeľni, ktorá na nás dobre pôsobí.

Farebný hosťovský záchod - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Jar prichádza jemne a predsa žiari. Presne také varianty farieb sú vhodné aj pre kúpeľňu v jarnom štýle. Jemné pastelové farby pre kúpeľňu pokoja a žiarivé odtiene pre kúpeľňu vibrujúcu energiou. Je to, samozrejme otázka osobného štýlu. Výber farieb by mal byť príjemný predovšetkým pre vás, keďže vy v kúpeľni budete tráviť najviac času. Pozrime sa teda ako na jarné farby do kúpeľne, kde vyniknú a ako to neprehnať.

Kúpeľňová séria Traffic | KOLO - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Kúpeľňový nábytok a sanita Traffic, ideál aj do menších kúpeľní, v neutrálnych farbách, ktoré sa skvelo kombinujú s farebnejšími obkladmi a dlažbou >>

Ako kombinovať jarné farby v kúpeľni

Atmosféra kúpeľne stojí na obklade a dlažbe. Práve steny a podlaha vytvárajú ten celkový dojem. Veselé obklady v jarných farbách sú skvelým základom, na ktorý je lepšie “postaviť” elegantnejšiu sanitu, keramiku i nábytok. V opačnom prípade “krikľavý obklad + krikľavý nábytok” by príjemný efekt zanikol. 

Žiarivá zelená kúpeľna Vivida | PARADYZ - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Obklad a dlažba Vivida | PARADYZ vo viacerých farbách a s veselými kvetinovými dekormi >>

Dôraz je na vhodných kombináciach, kontraste, farebnosti. Zároveň je treba pozorne zvážiť aj miestnosť samotnú, na kúpeľňové zóny. Výsledkom by mala byť harmonická kúpeľňa so živými jarnými prvkami.

Energická fialovo-ružová a žltá kúpeľňa Vivida | PARADYZ - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Vhodnými kombináciami k jarným farbám sú klasická biela, drevo či moderná sivá. Pri týchto neutrálnejších farbách energia kúpeľne krásne vynikne. 

Béžová svetlá kúpeľňa s jarnými zelenými doplnkami - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Druhý variant, ako vytiahnuť z jarných farieb čo najviac, je opačný postup. Subtílne zvolený obklad v bielej, dreve či tmavých odtieňoch sivej skombinovať s dekoratívnymi obkladačkami či nábytkom.

Zelená kúpeľňa Tigo | JIKA - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Žiarivá zelená séria kúpeľňového nábytku Tigo | JIKA >>

Od obkladu a dlažby cez nábytok až ku doplnkom. Tie dokážu zmeniť kúpeľňu na nepoznanie. Ak radi meníte vzhľad interiéru, skvelou voľbou je neutrálnejšia kúpeľňa s jemnými prvkami. Vhodne vybratými dekoráciami sa dá doslova zmeniť celá atmosféra kúpeľne. Pri kúpeľniach v neutrálnom štýle je to dokonca ba až nutnosť, keďže v opačnom prípade môže na niekoho kúpeľňa pôsobiť bez života.

Jeden tip na záver - jar do kúpeľne najlepšie vnesie živý kvietok :)

Kúpeľňová séria Mitte | PARADYZ, svetlá a elegantná - kúpeľne v jarných farbách - Aquaterm.sk

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.
Táto stránka je chránená technológiou reCAPTCHA.
Platia pravidlá ochrany súkromia a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

ONLINE KÚPEĽNE

Čo ste vybavili v kúpeľňovom štúdiu,
teraz vybavíte aj online.

zobraziť viac