6 dizajnových štýlov v kúpeľniach pre rok 2016

Koľko ľudí, toľko chutí a predsa nás tento rok čaká niekoľko trendov v dizajne, materiáloch a štýloch kúpeľní. Pozrite sa aj vy na výber štýlov, ktoré čoraz viac naberajú na popularite. Pridávame tiež tipy, kde krásy týchto dizajnových štýlov vyniknú najviac a samozreje, veľa inšpiratívnych fotiek.

6 dizajnových štýlov v kúpeľniach pre rok 2016

Koľko ľudí, toľko chutí a predsa nás tento rok čaká niekoľko trendov v dizajne, materiáloch a štýloch kúpeľní. Pozrite sa aj vy na výber štýlov, ktoré čoraz viac naberajú na popularite. Pridávame tiež tipy, kde krásy týchto dizajnových štýlov vyniknú najviac a samozreje, veľa inšpiratívnych fotiek.

#1 Prírodné materiály a vzory

Krása a nadčasovosť prírody je čím ďalej, tým viac obľúbenejším vzorom pre dizajn interiéru, vrátane kúpeľne. Vniesť nádych krásy a atmosféry prírody pomôže drevo, kameň či iné prírodné materiály a vzory.

Kameň - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Seria Mistral, v sivom, béžovom a hnedom prevedení >>

Skutočne nadčasová elegancia obkladov a dlažby so vzorom kameňa, mramoru, dreva fantasticky podčiarkne krásu každého priestoru. Prírodné materiály a vzory nájdete najčastejšie aj pri kúpeľňovom nábytku.

Drevo v kúpeľni - Retro doplnky - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Séria Noce Naturale, vo viacerých odtieňoch dreva, veľký formát >>

#2 Kov

Magický materiál, ktorý sa už niekoľko rokov teší popularite v celom interiérovom dizajne. Medzi jeho veľké plusy patrí dlhá životnosť i unikátny štýl. Mosadz, meď, nerezová oceľ či iné kovové riešenia majú v sebe nádych luxusu. Fantasticky podčiarkujú atmosféru v kúpeľniach v urbanistickom štýle a zároveň krásne kontrastujú s prírodnými materiálmi.

Ak vám kov učaroval, najčastejšie nájdete krásne kovové riešenia do kúpeľne vo forme doplnkov, no i batérií, umývadiel. Veľmi zaujímavým je tiež využitie kovu pri detailoch, napr. na nábytku či formou dekorácií.

#3 Kreatívne geometrické vzory

Hravo a elegantne vyskladané, vzorované obklady a dlažby vedia fantasticky rozšíriť priestor kúpeľne. Tento “magický” trik nie je novinkou v interiérovom dizajne, práve naopak. 

Čierna mozaika / Geometrické vzory - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Séria Velatia, čierna / svetlá / zlatá, veľký formát, elegantné dekoratívne vzory >>

Symetrická krása vzorov naberá na popularite aj v kúpeľniach. Rozširovanie priestoru je začiatok, geometrické vzory vedia skvele pútať pozornosť a stať sa nosným prvkom kúpeľne, na ktorú hostia tak rýchlo nezabudnú.

Geometrické vzory - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Geometrická séria Tamoe, viacero odtieňov >>

Kreatívne geometrické vzory najlepšie vyniknú na podlahe či na akcentnej stene kúpeľne. Skvelým umiestnením môže byť aj priestorová hra so vzoromi či symetria doplnkov kúpeľne.

#4 Odvážne farby ako perla kúpeľne

Jedna vec je zladiť svetrík s blúzkou a vec druhá je rozhodnúť sa pre farebnosť kúpeľne. S farbami interiéru či s farbami celkovo väčšina ľudí nepracuje často, preto bývame svedkami podobných neutrálnejších farebných odtieňov a štýlov. 

Sýta ružová / fialová / farebná kúpeľňa - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Séria Briosa, fialová / farebná kúpeľňa >>

Neutrálnej ostražitosti silno konkuruje farebná odvaha. Výrazné farby a kombinácie, ktoré si často na prvé počutie nevieme predstaviť, no v reále vyrážajú dych. 

Odvážne krásne farby vyniknú na obkladoch a dlažbách, no aj pri detailoch a doplnkoch vedia krásne vytiahnuť ducha, atmosféru a energiu miestnosti.

#5 Kvetinové vzory

V rozkvitnutej kúpeľni cítime energiu prírody a práve kvetiny ako hlavný dizajnový prvok stúpajú na popularite. Jemne načrtnuté, v detaile či ako dokonalý obraz, kvety majú veľa do seba. 

Kvetiny - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Séria Niki, v ružovom a hnedom prevedení >>

Ideálnym miestom pre kvetinový dizajn je obklad miestnosti. Veľké vzory viac vyniknú ako detail, menšie vedia “zakvitnúť” aj väčšiu plochu. 

PS: Myslite aj na prietor na živý kvietok :) Najlepší doplnok do kvetinovej kúpeľne.

#6 Moderný rustikálny / retro

Čo je staré, to je dobré. Teda, stačí keď je to staré na pohľad. Momentálne veľmi populárny rustikálny /  retro trend nájdeme aj v kúpeľniach. Vyšúchané vzory, dizajn ako z 50-tych rokov minulého storočia, rustikálny štýl má svoj charakteristický šmrnc.

Retro vyšúchaná dlažba - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Séria Arke, vzhľad vyšúchaného rustikálneho dreva >>

Retro prvky najlepšie vyniknú na dlažbe a obklade a bohatšiu ponuku máme aj pri výbere sanity či nábytku. Vhodnou kombináciou s modernými prvkami môže kúpeľňa dosiahnuť elegantnú nadčasovosť a zároveň pôsobiť veľmi trendy.

Retro doplnky - Kúpeľňové štýly a dizajn 2016 - Aquaterm.sk

Ktorý štýl sa najviac pozdáva vám?

Podeľte sa o názor v komentároch nižšie.

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.
Táto stránka je chránená technológiou reCAPTCHA.
Platia pravidlá ochrany súkromia a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

ONLINE KÚPEĽNE

Čo ste vybavili v kúpeľňovom štúdiu,
teraz vybavíte aj online.

zobraziť viac