5 tipov pre dizajnovú kúpeľňu v štýle Art Deco

Mať svetovú kúpeľňu v dizajnovom štýle Art Deco na Slovensku? Pozrite si našich 5 rád ako na to, spolu s inšpiratívnou galériou!

5 tipov pre dizajnovú kúpeľňu v štýle Art Deco

Mať svetovú kúpeľňu v dizajnovom štýle Art Deco na Slovensku? Pozrite si našich 5 rád ako na to, spolu s inšpiratívnou galériou!

Pokrok, veda, a cestovanie

Oslava moderného štýlu, vedy, pokroku a cestovania sa v “Búrlivých 20-tych rokoch” minulého storočia do dizajnu premietla prostredníctvom štýlu Art Deco. Môže sa pochváliť ikonickými architektonickými skvostami ako Empire State Building v New Yorku, interiérmi oceánskych parníkov, symbolov svetového cestovania v medzivojnovom období či umeleckými dielami od obrazov cez nábytok po dekorácie. 

Prvý veľký boom oživenia Art Deco štýlu prišiel v 60-tych rokoch a vyzerá to tak, že aj v dnešnej dobe je Art Deco in a právom. Poďme sa pozrieť na pár základných rád ako si v tomto očarujúcom štýle vytvoriť vlastnú dizajnovú kúpeľňu aj na Slovensku.

Yoshioka / PARADYZ - Kúpeľne Aquaterm.sk

1. Začnite s výraznými farbami

Výrazný v slovníku Art Deco neznamená krikľavý či pastelový. Výrazné farby modernistického štýlu pripomínajú eleganciu techniky - lesklá čierna, chróm, strieborná či retro žltá alebo červená. Tieto odvážne farby by mali v kúpeľni vyniknúť - či už vo forme vyskladaného vzoru alebo už mozaiky či dekoru.

Obklady a dlažby

Séria Yoshioka / PARADYZ

Séria Wenge / RAKO

Séria Bazalto / PARADYZ

Séria Rino / PARADYZ

Séria Fashion / RAKO

Séria Daino Reale / MY WAY

Artable / PARADYZ - Kúpeľne Aquaterm.sk

2. Symetria geometrie a vzorov

Využite opakujúce sa vzory či mozaiky pre optické rozšírenie priestoru - vhodne umiestnené, dokážu upútať “pozornosť” celej kúpeľne na konkrétnu časť, napr. umývadlo či sprcha. 

Mozaiky a vzory

Séria Secret / PARADYZ

Séria Sabro / PARADYZ

3. Moderný štýl nábytku

Kúpeľňový nábytok v Art Deco štýle by sa mal držať modernej minimalistickej elegancie. V jednoduchosti je Art Deco krása, no zároveň aj premyslená funkcionalita. 

Tip - Vyberte jeden kus nábytku, policu pod umývadlo či toaletný stolík, ktorý bude centrom nábytku kúpeľne. Ideálne v kombinácii s vzorom obkladu na pozadí.

Séria iCon / KERAMAG

Séria Cube / JIKA

Hall / ROCA - Kúpeľne Aquaterm.sk

4. Futuristická keramika a sanita

Hranaté tvary sú jednoznačne prvou voľbou pri výbere umývadla, záchodu či vane do Art Deco kúpeľne. Dnes je aj v tomto hranatom či pravouhlom dizajne široký výber. Rozmery, prevedenie na nábytok či na stenu dopĺňajú aj praktické výhody širokého priestoru a ďalšie dizajnové prvky.

Séria Hall / ROCA

Séria Quattro / KOLO

Living / LAUFEN - Kúpeľne Aquaterm.sk

5. Doplnky, ktoré vdýchnu kúpeľni život

Art Deco štýl bol aj o nadšení z cestovania, z nových zážitkov a rožširovania si obzorov. Práve rôzne cestovateľské doplnky, obrazy, dekorácie, ktoré ste nazbierali na cestách, sú ideálnym doplnkom pre štýlovú Art Deco kúpeľňu. 

Doplnky by mali kopírovať štýl kúpeľne aspoň ohľadom farieb, prípadne celkový dizajn dopĺňať. Krikľavé či pastelové farby nie sú práve ideálne pre Art Deco. Rovnako vhodnejšie je vyberať kúsky, ktoré kopírujú základnú dizajnovú filozofiu - hranaté futuristické tvary, moderné, skoro až technické farby či vzory.

Načerpajte Art Deco Inšpiráciu!

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.
Táto stránka je chránená technológiou reCAPTCHA.
Platia pravidlá ochrany súkromia a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

ONLINE KÚPEĽNE

Čo ste vybavili v kúpeľňovom štúdiu,
teraz vybavíte aj online.

zobraziť viac