3 výhody radiátora v kúpeľni

Radiátor v kúpeľni je užitočným pomocníkom. Prečítajte si aké sú jeho výhody, kam ho umiestniť a na čo myslieť pri jeho výbere. 

3 výhody radiátora v kúpeľni

Premýšľate či naozaj potrebujete radiátor v kúpeľni? Prinášame vám odpoveď. Radiátor v kúpeľni je užitočným pomocníkom. Prečítajte si aké sú jeho výhody, kam ho umiestniť a na čo myslieť pri jeho výbere. 

Výhody radiátora v kúpeľni

Príjemne teplo v kúpeľni

Poznáte to aj vy? Užívate si príjemný teplý kúpeľ či sprchu a zrazu musíte vyjsť z tohto príjemného tepla do studenej kúpeľne. Vďaka radiátoru v kúpeľni to už nemusíte zažiť. Kúpeľňu si vyhrejete na ideálnu teplotu. A navyše, ak si zvolíte elektrický alebo kombinovaný radiátor, teplo v kúpeľni si môžete dopriať počas celého roka, nielen v čase vykurovacej sezóny. 

Radiátor do kúpeľne, Zehnder, Aquaterm kúpeľne

Užitočný každý deň 

Radiátor nielen vysuší mokré uteráky, aj ich nahreje. A utrieť sa po sprche či kúpeli do príjemne nahriateho uteráka - a to najmä v zime - je skutočne skvelý pocit. Navyše vám poslúži aj na sušenie drobného oblečenia, čo oceníte najmä v prípade menšieho bytu.

Radiátor do kúpeľne, Zehnder Zeta, Aquaterm kúpeľne

Dizajnový doplnok

Ponuka tvarov či farieb v prípade radiátorov je naozaj bohatá. Aj vďaka tomu sa z kúpeľňového radiátora stáva nielen užitočný, ale aj dizajnový prvok, ktorý dotvorí celkový vzhľad vašej kúpeľne. 

Radiátor do kúpeľne, Lotosan Newis, Aquaterm kúpeľne

Ako si vybrať radiátor

Výber radiátora do kúpeľne netreba vôbec podceňovať a je dobré spoľahnúť sa na odborníkov. Jeho výber závisí od výkonu aký potrebujete, od spôsobu vykurovania a samozrejme záleží aj na samotnom dizajne.

Aký výkon musí mať radiátor? To závisí od toho, či bude slúžiť len na sušenie uterákov alebo aj na vykurovanie kúpeľne. Ak je v kúpeľni podlahové kúrenie, ktoré vyhreje miestnosť, radiátor bude slúžiť viac na sušenie uterákov a jeho výkon môže byť menší. Ak má však radiátor vykúriť celú kúpeľňu, je potrebné zohľadniť veľkosť kúpeľne a jej umiestnenie v dome či byte. Pri výpočte potrebného výkonu radiátora sa spoľahnite na našich odborníkov. 

Radiátor do kúpeľne, Zehnder Quaro, Aquaterm kúpeľne

Aký bude spôsob vykurovania? Vybrať si môžete elektrický, teplovodný alebo kombinovaný radiátor. V elektrickom radiátore sa kvapalina nahrieva cez elektrickú tyč napojenú do zástrčky. Teplovodný radiátor je pripojený na systém vykurovania v domácnosti. Nevýhodou tohto typu je, že funguje iba v období vykurovacej sezóny. Kombinovaný radiátor spája predchádzajúce dva spôsoby. Radiátor je pripojený do centrálneho vykurovacieho systému a zároveň je v ňom zabudovaná elektrická vykurovacia tyč. Vďaka nej si môžete v kúpeľni prikúriť aj mimo sezónu vykurovania.

Radiátor do kúpeľne, Lotosan Nila, Aquaterm kúpeľne

Dizajn podľa vášho gusta. Klasický rebríkový radiátor je veľmi obľúbený. Prakticky na ňom vysušíte uteráky a zoženiete ho v rôznych farebných prevedeniach. Dostupné sú aj rôzne zaujímavé a dizajnové kúsky. Ako napríklad radiátor so zrkadlom Nila od slovenskej značky Lotosan.

Radiátor do kúpeľne, Lotosan Nila, Aquaterm kúpeľne

Kam umiestniť radiátor?

Ideálne miesto je v blízkosti vane či sprchovacieho kúta. Dôvody sú 2 - kvôli príjemnému teplu, ktoré na vás bude sálať. Ale najmä, vyhriaté uteráky budete mať hneď poruke :) 

Radiátor do kúpeľne, Lotosan Darwin, Aquaterm kúpeľne

Premýšľate nad radiátorom v kúpeľni? Radi vám poradíme.

Navštívte jedno z našich kúpeľňových štúdií v Poprade, Nitre, Trenčíne, Humennom, Trebišove, Spišskej Belej alebo náš eshop. Radi poradíme a pomôžeme vám s ideálnou kúpeľňou na vašu mieru.

Nový komentár

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov. Tento blog je súkromný priestor, kde vám tvorcovia umožňujú odoslať komentár k článku. Váš komentár však nemusí byť zaručene uverejnený.
Táto stránka je chránená technológiou reCAPTCHA.
Platia pravidlá ochrany súkromia a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

ONLINE KÚPEĽNE

Čo ste vybavili v kúpeľňovom štúdiu,
teraz vybavíte aj online.

zobraziť viac